Neposlušný notebook
Díky těm nejnovějším technologiím se tyto stroje smrskly na skutečně minimální váhu a minimální použitelné rozměry. Proto jej skutečně lze mít neustále po ruce a pracovat třeba i ve vlaku. Jenže i to má svá úskalí.
Když se něco pokazit má, stane se tak zrovna ve chvíli, kdy se člověk chystá práci ukončit a chybí mu k tomu pár úkonů. Jenže v tom blik, blik, blik, modrá obrazovka a je po ptákách.
Zkušený uživatel se pokusí závadu odhalit a něco s tím udělat. Méně zkušený notebook vyhodí oknem, aniž se přesvědčí, zda je otevřené. A ten nejzkušenější jej zanese do opravny. Protože ví že každý laický pokus o nápravu se může skutečně škaredě vymstít. Pokud totiž na disku zůstala nějaká data, dají se ještě zachránit. Amatérskou manipulací, či pokusem o opravu může nezkušený uživatel zničit i ty zbytky jedniček a nul, ze kterých by ještě data šla přepsat jinam. To se pak stává velkým problémem a stojí to velkou většinu času po který notebook v opravně bude. A samozřejmě peníze.
Opravy notebooků Plzeň by o tom mohly napsat knihu, a ještě klidně barevně ilustrovanou. Poškození disku je prostě většinou fatální věc u každého počítače a nemusí to být jen ten přenosný. Protože pokud se pokazí cokoli jiného, nepřijdete o svou práci, ta na disku zůstala. I kdyby bylo v notebooku pokažené naprosto vše, není problém „zdravý“ disk přehodit do nového PC a jedete dál. To ovšem jde jen tehdy, nebylo-li s diskem nějak manipulováno. Myslíme nyní softwarově.
Jestli si myslíte, že vám se to stát nemůže, tak jste na omylu, a to ani nemusíte mít vedle notebooku hrnek s kávou či jinou tekutinou. Protože i toto bývá velmi častou příčinou toho, že je člověk nucen navštívit opravnu. Což jistě není žádný důvod k radosti. A proto si i vy dávejte pozor a když už se něco stane, zavřete víko a výše zmíněnou dílnu navštivte.